Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Z ogromnym smutkiem żegnamy Krzysztofa Gazdę

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 28 marca zmarł Krzysztof Gazda - nasz kolega i towarzysz walki.

Krzysztof był zastępcą przewodniczącej komisji zakładowej w Chung Hong, którego zwolnienie dyscyplinarne było iskrą zapalną do rozpoczęcia strajku w fabryce. 30 grudnia 2013 r. sąd przywrócił Krzysztofa do pracy i nakazał pracodawcy wypłacenie mu odszkodowania za cały czas pozostawania bez pracy.

Krzysztof, represjonowany za działalność związkową, w tym za prowadzenie sporu zbiorowego i przygotowania akcji strajkowej, walczył o pracowniczą samoorganizację oraz lepsze warunki życia i pracy. Wielokrotnie przemawiał na licznych protestach w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a także min. na demonstracji "Chleba zamiast igrzysk" w Poznaniu mówiąc o wyzysku i represjach wobec pracowników. Po strajku min. w Warszawie, Poznaniu i Berlinie odbyły się spotkania i dyskusje z jego udziałem.

Zapamiętamy Krzysztofa jako wspaniałego kolegę i bojownika oraz bezkompromisowego działacza na rzecz poprawy losu wszystkich pracowników. Tacy ludzie jak on nie umierają, a żyją w naszych działaniach i w naszym oporze.

Zamiast minuty ciszy - całe życie walce!

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

OZZ Inicjatywa Pracownicza

Pogrzeb Krzysztofa Gazdy odbędzie się w czwartek (3.04) o godzinie 13.00 na cmentarzu komunalnym w Nowej Rudzie, ul. Cmentarna 11. Spotykamy się w kaplicy.

Film

Materiał Magdaleny Tuły i Dawid Krawczyka z Klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu
Powrót na górę