Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Pierwsza rozprawa pracowników fabryki Chung Hong

05_chunghong.resized2

Mijają już ponad 3 miesiące od lokautu i dyscyplinarnego zwolnienia z pracy 24 spośród 29 strajkujących pracownic i pracowników Chung Hong w specjalnej strefie ekonomicznej pod Wrocławiem. Większość pracowników nadal pozostaje bez środków do życia, zwolnienie dyscyplinarne uniemożliwia bowiem otrzymanie zasiłku dla bezrobotnych, i bardzo utrudnia byłym pracownikom Chung Hong znalezienie nowej pracy. Stawmy się solidarnie we wrocławskim sądzie 11 października.

11.10.2012 odbędzie się pierwsza rozprawa w sądzie pracy, do tej pory sąd połączył 15 spośród 25 spraw. Pracownicy walczą w sądzie o przywrócenie do pracy i odszkodowania. Inicjatywa Pracownicza wzywa do pokazania solidarności ze strajkującymi poprzez uczestnictwo w rozprawach.

Rozprawa odbędzie się 11.10, o godz. 9.00, w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-śródmieście, IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, ul. Podwale 30, sala 049.

Kolejna rozprawa odbędzie się 26.10.2012 o godz. 15.00. W ten sam dzień o godzinie 12.00 planowana jest też kolejna pikieta pod Agencją Rozwoju Przemysłu we Wrocławiu (ul. Wita Stwosza 15). Chcemy przypomnieć o żądaniach, które zawieźliśmy do ARPu w Warszawie. Po pikiecie udamy się do sądu na rozprawę. Prosimy o mobilizacjie i wsparcie (przypomniamy, że 26 i 27 października we Wrocławiu będzie miejsce na zjazd roboczy IP)

Powrót na górę